Pobyt v přírodě

Kontakty:         e-mail: omluvy3@msovcihajek.cz, reditelka@msovcihajek.cz

Lenka Riegerová tel. 604663580

Bc. Hana Baštová tel. 603 163 083

Rodiče, nevolejte na mobilní telefony, v případě nutnosti Vás budeme kontaktovat my! Použijte jen v případě neodkladné záležitosti!

1. DEN

Na hotel Bára jsme dorazili okolo půl 12. Cesta byla bez problémů i s pauzou na svačinku. K obědu nás čekaly špagety a ke svačince byl meloun. Po odpoledním klidu jsme se těšili, že hned vyrazíme do lesa. Bohužel přišel takový déšť, tak jsme se pustili do vyrábění, stříhání a barvení skřítků. Nakonec sluníčko vykouklo, tak jsme rychle vyběhli užívat teplo. Děti si ve skupinkách postavily krásné domečky v lese pro skřítky. Moc se snažily a opravdu je to bavilo. Před večeří jsme ještě dodělali naše papírové skřítky a povyprávěli jsme si o nich příběhy. K večeři byl obalovaný květák a všechny děti baštily, až měly boule za ušima. Teď už spinkají….Dobrou noc.

2.DEN

Noc z pondělí na úterý proběhla naprosto v klidu. Dokonce jsme museli posouvat snídani, některé děti spaly dlouho a nechtělo se jim ani vstávat. Po vydatné snídani jsme měli pro děti připravený program od KRNAPU-VLCI. Děti to moc bavilo. Před obědem si ještě pohrály na hřišti. K obědu jsme měli maso na smetaně s knedlíkem a všechny děti báječně baštily. Odpoledne nás čekala procházka na Rovinku a zpět lesem, kde jsme hledali dřevěná zvířátka. Den jsme zakončili dobrou večeří a KRKONOŠSKÝMI POHÁDKAMI. Děti se těšily na fotbal, ale nikdo se nedočkal, po sprchování spaly během chvilinky. Nemohou se dočkat na zítra, budeme opékat buřtíky a užívat lesů…. Dobrou noc.

3.DEN

Dnes byl slavnostní den, užívali jsme si narozeniny. Každopádně dopoledne svítilo krásně sluníčko, využili jsme dopoledne ke kreativnímu tvoření. Děti si vyráběly trička se skřítkem. K obědu byl dnes řízek a děti vyjedly celou kuchyň. Odpoledne pro nás připravili dortík a dětské šampaňské, zpívali jsme narozeninové přání a tančili v maskách. Diskotéka se opravdu povedla, děti mají báječný přehled v písničkách. Akorát se nám dnes nepovedl táborák s opékáním, začalo pršet. Ale to nevadí, opékat se bude zítra po horském výšlapu na rozhlednu Žalý. Všechny děti už spinkají a snad bude krásné počasí, abychom se mohli koupat. Dobrou noc a zítra další zprávy z hor.

4.DEN

Dnešní den byl opět plný zážitků. Po snídani jsme vyrazili na horský výšlap na rozhlednu Žalý. Bylo krásné počasí, tak se šlapalo dobře. Před obědem si ještě pohrály na hřišti. Odpoledne jsme opékali buřtíky a děti byly opravdu šikovné a všem to moc chutnalo. Před večeří si ještě stihly připravit, vybarvit a polepit desky na diplomy. Borůvkové knedlíky měly také úspěch. Po večeři ovšem nastalo veliké balení, které nás dokonale vyčerpalo.

Zítra nás čeká ještě dopolední koupání, ale to uvidíme, jaké bude počasí. Budeme rozdávat diplomy, ceny a dárečky na památku ze školky v přírodě.  Děti se na Vás už těší.

Před odjezdem dáme zprávu, že vyrážíme. Odjezd je naplánován na 13:00 hod. Mějte se hezky. Dobrou noc….

4.DEN

Tento odjezdový den Vám popisuji již od stolu v kanceláři. Přesto jsem myšlenkami pořád na horách. A ačkoliv jsme někdy něco málo řešili, někdy se trošku nad něčím pozastavili, někdy se hodně nasmáli, tak opět byla báječná škola v přírodě.

Páteční den byl plný radostných chvil. Děti dostaly krásné diplomy a ale hlavně dostaly ovečky, které pro nás ručně háčkovala jedna úžasná babička, které jsme neskutečně vděčné. A pak přišlo slíbené koupání, které jako každý rok s dětmi absolvuji já Hanka. Je to legrace a většinou pobavíme celý hotel. Po obědě už jen kufry do busu a hurá domů. Tak snad zase příští rok alespoň s některými……