Pobyt v přírodě

VÝLET DO KRKONOŠ OD 20.6.-24.6.2022

„ŠKOLKA VZHŮRU NOHAMA-U NETOPÝRŮ“

DEN PRVNÍ 20.6.2022

Jsme na místě. Cesta díky dešti se dnes krapet táhla, ale děti byly naprosto úžasné a statečné. Po příjezdu nás čekala frankfurtská polévka a borůvkové knedlíky. Počasí je střídavé. Právě teď v 15:30 hod. dětičky plní úkoly v herně, zdobí si svoje desky na diplomy a půjdeme se společně projít, než nám opět začne pršet.

Po večeři (rizoto s hromadou sýra) si děti ještě opět užily hernu, pak večerníčka na dobrou noc, hygiena a rovnou do postýlek.

DEN DRUHÝ 21.6.2022

Vyrážíme po snídani do lesa. Je krásně, ale dost chladno. Děti již od příjezdu stále mluví o tom, kdy se s nimi vykoupeme, ale zatím to moc není. Po včerejší bouřce se dost ochladilo. Právě děti jdou po stopách netopýra. Postavily netopýrkům domečky a šly na procházku po okolí, kde sledovaly všechna lesní zvířátka.

Po poledním odpočinku jsme se rozdělili na několik skupinek. Tři skupinky musely odpovědět otázky z kvízu, ostatní soutěžily. Zbylé skupinky zdobily trička a měly kreativní tvorbu. Všechny děti se prostřídaly a ze svých výrobků a výkonů měly radost. Den děti zakončily pořádným řízkem s kaší a sprchou. Právě již spinkají. Musí nabrat sil na zítřejší výlet na Farmu Hucul…..

DEN TŘETÍ 22.6.2022

Dnešní den byl plný zážitků a teprve nyní děti ulehají. Po snídani jsme s jídlem na celý den vyrazili na Farmu Hucul. První zastávka byla na Rovinkách a to s nanukem. Pokračovali jsme dál. Na Farmě Hucul jsme měli domluvené povídání s paní majitelkou a hlavně děti viděly čerstvě narozená kůzlátka. Cesta pokračovala dál ke koníkům, kde se dětem moc líbilo. Cesta byla dlouhá a děti měly v nohách 11 km. Po příchodu si musely jít na chvilinku odpočinout, protože v podvečer na ně čekaly buřty od řezníka a ohýnek. Všechny děti opékaly a měly z toho velikou radost. Strašně jim buřtíky chutnaly… Právě uleháme, těšíme se na další den a všechny moc zdravíme.

DEN ČTVRTÝ 23.6.2022

Dnes byl den plný atrakcí. Po snídani se děti převlékly do masek a začala dopolední diskotéka. V maskách ještě plnily řadu úkolů-sluchové pexeso, čichové poznávání a zraková paměť.  Pochopitelně ještě alespoň na hodinku děti vyběhly na hřiště, aby si lépe po obědě odpočinuly. Ovšem těšení na bazén bylo tak veliké, že moc klidu nebylo. A hurá na bazén…..prohlédněte fotečky! No a po večeři, po večeři přišly diplomy a dárečky. Byl to zase prima den a teď už dobrou noc….

DEN PÁTÝ 24.6.2022

Dopoledne bylo v duchu balení. Ale aby se jen nebalilo, děti si hrály na hřišti u Báry a také společné hry. Nakonec všichni dostaly medaile, daly si oběd a jdeme do autobusu.

Vyrážíme ve 13.00 hod. a předpokládaný příjezd je mezi 15.30-16:00 hod.